V neděli 24.5. proběhl na naší hale od 9:00 turnaj přípravek, kterým naši nejmenší zakončili sezónu 2025/2026, a zároveň před hezkou návštěvou zajistili parádní předprogram večernímu barážovému utkání o postup do 1. ligy “A” týmu proti Plzeňské rezervě.
Domácí Lokomotiva nastoupila se žlutým a modrým týmem, které se utkaly jak s tradičními rivaly DHK Most, Lovci Lovosice a Bílina, tak také s netradičním soupeřem z Hostivic. Na poslední chvíli nám vypadli tři hráči, takže jsme museli odehrát celý turnaj se dvěma, resp. jedním hráčem v případě žlutých na střídání. I přesto se všichni pustili do zápasů s velkou vervou, a i přes někdy zjevnou únavu nechtěli slézt z hrací plochy. Početně obsazené tribuny byly svědky házené, která se přelévala nahoru a dolů. Ve velké většině útočné snahy dominovaly nad obrannou činností, což podtrhlo velkou atraktivitu jednotlivých utkání.
Celý turnaj byl orámován doplňkovým programem, kdy sám velký předseda klubu griloval špekáčky pro doplnění energie hráčům. Stejně tak měli všichni k dispozici pro doplnění tekutin limonádu ve výčepu, který osobně dozoroval místopředseda klubu, přičemž zároveň poskytoval cenné rady mladým výčepním. Nade vším pak doslova a do písmene čněl skákací hrad, který byl po celou dobu v plné permanenci. Nakonec všichni obdrželi z rukou šéftrenéra mládeže speciální medaile a drobné odměny.
Jedinou černou kaňkou nad povedenou akcí byla červená karta pro kouče domácích žlutých za nedovolené vstoupení na hrací plochu, kritiku výkonu rozhodčího a vyhrožování fyzickým násilím, za což s ním jistě bude v klubu zahájeno interní disciplinární řízení.
Je potěšitelné, že se nám letos sešlo tolik malých házenkářů, což je samo o sobě velkým příslibem do budoucna. Za snahu a sportovní výkony v celé sezóně jim patří velký dík. Budeme moc rádi, pokud u házené vydrží, nejlépe v našem klubu.
Stejně tak patří poděkování všem, kteří se postarali jak o chod turnaje, tak o bohatý doprovodný program, taktéž klubu i sponzorům za poskytnutí sladkých odměn. Speciální poděkování pak patří všem hráčům a realizačním týmům našich soupeřů za to, že přijali naše pozvání, přijeli a svými výkony přispěli velkou měrou k úspěšnému průběhu celého turnaje. A kdoví, třeba všichni založili novou tradici lounského turnaje našich nejmenších nadějí “O lounský buřtík”