11_20240514_213730.jpg

Starší dorostenci slaví postup do 1.ligy

Starší dorostenci slaví postup do 1.ligy

Dorostenci, startující v letošním ročníku ve 2.lize divize Čechy, vstupovali do jarní části s tím, že chtějí-li si udržet myšlenky na celkové prvenství, nemohou si už dovolit ztratit ani bod.

První skalp se podařil hned zkraje, kdy se nám podařilo vyřadit ze hry jednoho z aspirantů na postup, družstvo Jihočechů. Souboj o první místo tak zůstal pouze mezi námi a Úvaly.

Bohužel, v polovině jara, se chlapcům nevyhnul zkrat v podobě remízy s Pardubicemi. Ti nás na své půdě nepřipravili jen o bod, ale také o klidný spánek, protože Úvaly na první příčce v ten moment nestačilo jen porazit, ale bylo nutné vyhrát o hodně. Naštěstí se naši hráči dokázali na utkání dobře zkoncentrovat a vrátit dosud vedoucímu celku podzimní šestigólovou porážku ve velikém stylu. Výhra o deset branek poslala na čelo tabulky nás.

Ve zbylých třech utkáním byla už na klucích vidět herní pohoda, která se odrážela i na výsledkové tabuli, kdy zvítězili dvakrát o čtrnáct a v posledním souboji dokonce o dvacet šest branek.

Starší dorostenci tak skončili se ziskem 36 bodů, a s konečnou bilancí 17 výher, 1 prohry a 2 remíz, se mohou radovat z prvního místa a možnosti zahrát si v Lounech po třiceti letech nejvyšší dorosteneckou soutěž.

Hodnocení trenéra: „Splnili jsme cíl, který jsme si na začátku sezony dali, takže samozřejmě panuje spokojenost. Kromě dvou utkání, kde jsme soupeři body v podstatě darovali, nemám klukům moc co vytknout. Největším problémem pro nás byla letos šířka kádru, kdy jsme nezřídka šli do zápasu s 9-10 lidmi, což v 1. lize není možné. Na všem, co je potřeba do startu soutěže intenzivně pracujeme tak, abychom v nejvyšší soutěži nebyli jen na ozdobu.“

Nejlepším střelcem našeho družstva se stal se 168 brankami Vojta Beneš. V závěsu za ním se střelecky prosazovali Petr Fous, David Trefný a Filip Rychtařík. Poslednímu jmenovanému stačilo k umístění pouhých deset utkání a jeho příchod po zimní přestávce hru velmi oživil.

Děkujeme Filipovi z Dukly Praha, hráčům Lovosic, a především trenérům a hráčům Baníku Most za jejich celoroční a velmi cennou pomoc – brankář Martin Čekal (r.2008) přiváděl svými zákroky, s úspěšností často nad 40%, soupeře do stavu zoufalství a obrana Víti Šubrta (r. 2007) budí některé soupeřovi hráče ze snu ještě teď.

Veliký dík patří všem hráčům ročníku 2005, kteří už po druhé pomohli svým mladším spoluhráčům do 1.ligy, aniž by měli možnost si ji sami zahrát. A v neposlední řadě děkujeme našim kameramanům (Michal Čekal a Václav Charvát) za zajištění přenosů. Stejně tak všem, kteří se jakkoli organizačně podíleli na chodu družstva a nakonec, patří veliké poděkování vedení klubu za podporu.

Uvidíme se v září, tentokrát už v 1.lize STD.