2. liga starší dorostenci Hostivice : Louny

V 1. kole jarní části soutěže jsme vycestovali na palubovku středočeských Hostivic, které se na podzim ukázali jako poměrně nepříjemný a nevyzpytatelný soupeř.

Úvod utkání byl vyrovnaný, kdy ani jeden z týmů nedokázal odskočit do výraznějšího vedení. Hostivicím stál v cestě náš výborně chytající brankář, my sami jsme se sráželi nevynucenými ztrátami míče, kdy jsme během prvních deseti minut dokazali vyrobit šest technických chyb. Po té se hra trochu uklidnila a chlapci si vytvořili tří až čtyř brankový náskok, který si udržovali až do poločasového stavu 13:16.

Vstup do druhého poločasu se nám vydařil a během několika málo minut jsme zvýšili své vedení již na šest branek. Bohužel nás i v této fázi hry stále trápilo velké množství chyb a neproměňování šancí, což nám bránilo v tom, aby rozdíl ve skóre byl mnohem výraznější. Podobně trestuhodných situací se však naštěstí pro nás dopouštěli i domácí, takže pět minut před koncem svítil na tabuli stav 21:29. V samotném závěru jsme sice ještě dovolili Hostivicím vstřelit několik laciných branek, na našem vítězství to už ale nic nezměnilo.

Z ne příliš pohledného utkání s konečným skóre 25:31 jsme odjížděli se dvěma důležitými body a také vědomím, že chceme-li porážet družstva na předních příčkách tabulky, musíme se podobných chyb vyvarovat.

Další utkání hrajeme doma proti družstvu ze Sezimova Ústí.