2. liga Starší dorostenci Rokycany : Louny

Ve 3. kole jarní části soutěže jsme zavítali do Rokycan, které se sice v tabulce nachází až na 10. místě, ale v prvním vzájemném utkání jsme příliš přesvědčivý výkon nepředvedli, takže bylo na místě mít se před nimi na pozoru. Obzvlášť, mají-li mezi sebou hráče okupujícího jedno z horních pater střeleckých statistik.

Vstup do utkání byl však pro naše dorostence jako ze zlého snu. Tři ztráty míče a sedm neproměněných jasných brankových příležitostí znamenaly po šes

ti minutách hry stav 3:0. Time-out a lehká domluva chlapce naštěstí trochu zvedly. O pět minut později bylo srovnáno a o dalších pět, jsme vedli již čtybrankovým rozdílem. Zbytek prvního poločasu jsme, zejména díky zlepšené obraně s již tradičně spolehlivě chytajícím brankářem, poklidně dovedli do stavu 9:16.

Druhý poločas byl už podle našich představ. Díky zákrokům Sama Šírka se skóre na straně domácích prakticky nehýbalo, zatímco my jsme proměňovali rychlé protiútoky. Po deseti minutách jsme vedli již o čtrnáct branek a o zápase tak bylo prakticky rozhodnuto.

Výsledek 21:39 odpovídá průběhu. Oba brankáři podali velmi slušný výkon a střelecká úspěšnost ve druhém poločase dosáhla 80%. Nebýt laxního přístupu v prvních pěti minutách, mohli jsme si podobné číslo držet po celé utkání.

Příští neděli hrajeme doma proti držstvu z Dolní Cerekve.